Leasing samochodów – czy warto?

Mobilność we współczesnym świecie to już niezbędność. Myślą o tym przede wszystkim właściciele firm. Stąd właśnie tak istotnym składnikiem większości firm jest samochód. A wiadomo powszechnie jak cenne są to rzeczy. Jeśli nie mamy określonych na to funduszy, zazwyczaj czeka nas kolejna pożyczka dla firm. Istnieje przecież drugie rozwiązanie.
Od ładnych kilku lat coraz szerszą popularnością cieszy się kupowanie samochodów w leasing. Auto pozostaje nam wówczas niejako wypożyczony. Nie stanowi on naszej własności ale banku. Do obowiązków leasingobiorcy należy jednakże opłacanie miesięcznych rat. Czas spłaty jest określany przy zawieraniu umowy. Po nim używający z samochodu ma prawo kupić je od banku za, zazwyczaj stosunkowo niską, część jego wartości.
Opcja ta nosi za sobą też dużo kolejnych zalet. Pierwszy istnieje taki, iż leasing nie jest używany jak kredyt gotówkowy, nie obniża on tym samym naszej możliwości kredytowej. Co więcej, starając się o niego, nie jest badana nasza zdolność kredytowa. Nie napotkamy się tutaj z odmową nawet jeżeli nasza marka nie może poszczycić się zbyt wysokimi wpływami, bądź nawet przynosi straty. Nie jest więc w ogóle analizowane jak również brane pod uwagę poprzez firmę leasingową. Dodatkowo nie ponosimy żadnych kosztów związanych z wykorzystaniem tego samochodu.
Widzimy zatem dlaczego leasing auta jest pośród prezesów firm naprawdę nadzwyczaj rozpowszechniony. Nic więc niezwykłego, że rynek owych usług jest aktualnie szalenie konkurencyjny. Jakakolwiek firma leasingowa pragnie być w tym wypadku konkurencyjna i dlatego ich oferty często znacznie się od siebie różnią. Należałoby więc poświęcić odrobinę czasu na ich analizę.